SlovenskyEnglishČesky

Lyžování ve Švýcarsku - Davos, Zermatt, Crans Montana, St. Moritz ...

first minute Itálie, Chorvatsko
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap LenzerheideSkipass Lenzerheide

Lenzerheide

Lenzerheide je švýcarské lyžařské středisko světového významu. Pravidelně se zde konají finálové závody světového poháru v alpském lyžování mužů i žen. Přesto, že se závody konají koncem března, bývají zde stále velmi dobré podmínky pro lyžování a většinou i krásné slunečné počasí. Nedávným propojením s výborným rodinným lyžařským střediskem Arosa získalo Lenzerheide ke svým 150km sjezdovek dalších 70km na kterých se lyžuje s jedním skipasem.

Ubytování Lenzerheide

Apartmány PRIVA ALPINE LODGE

Apartmány PRIVA ALPINE LODGE

Nedávno otevřený (2013) horský resort Private Alpine Lodge nabízí ubytování v apartmánech a nových chatách ve světoznámém středisku Lenzerheide. Centrum střediska a lanovka jen pár minut chůze.

Berghotel TGANTIENI ***

Berghotel TGANTIENI ***

Horský hotel Tgantieni se nachází přímo na svahu lyžařského střediska Lenzerheide, asi 5 minut autem do centra. Během léta 2014 prošel rekonstrukcí a dobudovány byly několik pokoje, společenské prostory a sauna zóna. Z hotelu je krásný výhled na centrum Lenzerheide v údolí.

Apartmány SCHWEIZERHOF

Apartmány SCHWEIZERHOF

Apartmány Schweizerhof se nacházejí v komplexu hotelu Schweizerhof na okraji švýcarského střediska Lenzerheide, pravidelného dějiště závodů finále světového poháru v Alpském lyžování. Potraviny, pekárna, banka, pošta a hlavní autobusové nádraží jsou v dosahu pár minut pěší chůze.

Resort VALBELLA INN ****+

Resort VALBELLA INN ****+

Rodinně vedený resort Valbella Inn se nachází ve středisku Lenzerheide v části Valbella s jezerem, které je v zimě přírodním kluzištěm. Skládá z hlavní a nově otevřené (2013) vedlejší budovy s welness. V části Valbella je pošta, kiosek, potraviny a restaurace.

Hotel WALDHAUS ***

Hotel WALDHAUS ***

Hotel Waldhaus postavený v rustikálním stylu se nachází u jezera Heid ve středisku Lenzerheide, část Valbella v nadmořské výšce 1.500m Centrální poloha v rámci údolí.

Lyžařské středisko Lenzerheide

Nadmořská výška: 1.194 - 2.865 m n.m., sezóna: prosinec - duben, zasněžování: 40%
Sjezdovky: celkem: 155 km, lehké: 75 km, střední: 60 km, těžké: 20 km
Lanovky: celkem: 30, vleky: 16, sedačky: 12, kabinky: 2, skibus
Skipas: (6 dní) CHF 332

Lyžování Lenzerheide

Více možností lyžování, které nabízí lyžařská střediska ve Švýcarsku - Lyžování Švýcarsko.