SlovenskyEnglishČesky

Lyžování ve Švýcarsku - Davos, Zermatt, Crans Montana, St. Moritz ...

first minute Itálie, Chorvatsko
imgimgimgimgimgimgSkimap WengenSkipass Wengen

Wengen

Lyžařská oblast Wengen / Grindelwald se nachází pod alpským velikánem (Eiger 3.970m). Středisko nabízí lyžování na 80 km perfektně upravených sjezdovek, převažují středně těžké sjezdové tratě, lyžování v prašanu, překrásná panorama na okolní 4-tisícovky, horolezectví, ski-alpinismus, paraglaiding, sáňkování, mnoho atrakcí.

Ubytování Wengen

Hotel SUNSTAR ****

Hotel SUNSTAR ****

Hotel Sunstar Wengen se nachází v centru města, v klidné části bez aut s výhledem na trio Eiger, Mönch a Jungfrau. Nádraží 200m, nadmořská výška 1300m.

Hotel BEAUSITE PARK ****+

Hotel BEAUSITE PARK ****+

Elegantní Park Hotel Beausite se nachází uprostřed parku na klidném místě nad centrem světoznámého střediska Wengen. Centrum je snadno dostupné krátkou pěší procházkou. Hotel byl v posledních letech postupně renovovaný a získal označení 4*S.

Hotel VICTORIA – LAUBERHORN ***+

Hotel VICTORIA – LAUBERHORN ***+

Oblíbený hotel střední kategorie Victoria-Lauberhorn se nachází v centru Wengen. Hotelová budova byla postavena v roce 1897 a byla modernizována a stylově zrekonstruována. Obchody 50m, nádraží 50m. Letiště Zurich 150km.
Středisko v nadmořské výšce 1.297m je "car free" = nutné zaparkovat v Lauterbrunnen, dále vlakem (asi 15min). Hotelový transfer v sobotu / neděli zdarma (bližší info v CK).

Hotel SILBERHORN ****

Hotel SILBERHORN ****

Hotel Silberhorn má výhodnou polohu přímo v centru Wengen, pár kroků od malé železnice - Wengen je car-free, parkuje se v Lauterbrunnen, odtud železnicí. Hotelový transfer, resp. odnesení zavazadel zdarma. Letiště Bern-Belp 60km, Curych 170km.

Hotel BELVEDERE ***

Hotel BELVEDERE ***

Tradiční hotel Belvedere postavený v roce 1912 s nedávno renovovanými pokoji má centrální polohu ve Wengen - v dosahu pěší chůze za 3min centrum a lanovka. Wengen je car-free resort, parkuje se v Lauterbrunnen, odtud vlakem, žel. stanice asi 500m od hotelu.
Hotelový transfer zdarma na vyžádání.

Lyžařské středisko Wengen - Grindelwand

Nadmořská výška: 1.034 - 3.454 m n.m., sezóna: 06.12. - 05.04., zasněžování: 50%
Sjezdovky: celkem: 213 km, lehké: 70 km, střední: 104 km, těžké: 39 km
Lanovky: celkem: 43, vleky: 13, sedačky: 19, kabinky: 11, skibus: ___
Skipas: (6 dní): ___

Lyžování Wengen

Další možnosti, které nabízejí lyžařská střediska ve Švýcarsku - Lyžování Švýcarsko.